Obnova zahrady Mateřské školy Arabská v Praze 6

Du Nazahra Du podruhé

Du Nazahra Du podruhé
17. 9. 2015

Benefiční festival v pražské mateřské škole se speciální péčí Arabská přilákal o druhém zářijovém víkendu téměř šest stovek návštěvníků. Výtěžek z něj poputuje na další rozvoj školní zahrady.

Kapela Longital, Střídmí klusáci v kulisách višní, živý jukebox v podobě tančírny Marka a Mardoši, Circus Problem a mnoho dalších vystoupení spolu se skvělým občerstvením a bohatým doprovodným programem na celé odpoledne. Takový byl v kostce druhý ročník festivalu Du Nazahra Du, který úspěšně zorganizovali rodiče s podporou městské části Praha 6.

Získané peníze chce školka použít na nový altánek a velký dřevěný stůl s lavicemi, který budou moci využívat rodiče s dětmi při odpoledním pobývání v zahradě. Obojí vytvoří výtvarník Michal Micl Novotný, autor i dalších zahradních a herních prvků.

Stěžejní část obnovy zahrady při školce v Arabské se uzavřela letos v červnu. Nadace na ni poskytla 750 tisíc korun a následně ještě 50 tisíc korun na údržbu. Dalších zhruba 300 tisíc korun uvolnila školka z vlastních zdrojů. Výtěžek z loňské benefice Du Nazahra Du činil 80 tisíc korun.

Více

fotogalerie